Naczynia przeponowe CO

Naczynia wzbiorcze - przeponowe do CO

Zalety

Naczynia przeponowe absorbują wahania objętości wody w zamkniętym układzie systemu centralnego ogrzewania, utrzymując stałe ciśnienie i pomagają ograniczyć zużycie energii. Szeroki zakres dostępnych naczyń przeponowych spełnia wymagania różnorodnych systemów ogrzewania oraz rozmiarów.

Dane techniczne

Zaciskane lub spawane połówki naczyń ze stali węglowej, tworzywo sztuczne SBR wg. normy DIN 4807-3 są odpowiednie do każdej objętości zbiorników. Naczynia są zewnętrznie pokryte powłoką poliestrowo-epoksydową w technologii proszkowej o wysokiej trwałości przy 100% kontroli jakości.

Dane techniczne - w tabeli poniżej (szczegóły niebawem)

Praca urządzdnia

W zamkniętym układzie centralnego ogrzewania woda nie może być sprężona i każdy wzrost objętości wody w związku z podniesieniem jej temperatury jest absorbowane przez naczynie przeponowe. Kiedy woda jest zimna, ciśnienie wstępne zbiornika naciska na membranę. Gdy temperatura rośnie, wzrastająca objętość wody naciska na membranę i woda wpływa do zbiornika zapewniając dodatkowe miejsce dla systemu. Wraz ze spadkiem temperatury, powietrze amortyzuje siły i woda wraca z powrotem do systemu. To pozwala systemowi na utrzymanie ciśnienia, pomagając zredukować zużycie energii przez system centralnego ogrzewania.

Montaż i serwis

projektowanie

Schematy podłączeń

Schematy podłączeń