TERM-SYSTEM Czajkowscy Paczków

Kotły

KOTŁY NA PELLET

Kotły serii TERM-BIO MIX są to kotły automatyczne, przeznaczone do spalania paliw ekologicznych typu PELLET. Zostały one wyposażone w odpowiedni palnik przystosowany do spalania Pelletu.

Kotły wyposażone zostały w wysokiej sprawności wymiennik ciepła o wydłużonym obiegu spalin. Wymiennik jest łatwy w czyszczeniu i eksploatacji. Kotły typu TERM-BIO MIX posiadają także automatyczna zapalarkę paliwa.

Kocioł w standardowym wyposażeniu posiada także:

 • samoczyszczący się palnik pelletowy nowej generacji,
 • sterownik ST 976 obsługujący 4 pompy (np. pompę ładującą bufor, pompę CO, pompę do podłogówki, pompę CWU) oraz siłownik zaworu mieszającego,
 • mechanizm regulacji ciągu kominowego,
 • regulowane stopki montażowe.


W dodatkowej opcji kocioł może być wyposażony w sterowanie pogodowe, a także wężownicę
schładzającą kocioł, umożliwiającą jego pracę w układzie zamkniętym.

Kotły serii TERM-BIO MIX produkowane są w następujących wielkościach: 16, 20, 25, 38, 50 oraz 75 kW. Na zamówienie oferujemy także opcje: 100, 150, 200, 250 oraz 300 kW.

Firma TERM-SYSTEM udziela na powyższy kocioł do 5 lat gwarancji.

Dostępność i ceny produktów w naszym sklepie – kliknij zakładkę SKLEP

 

Kocioł serii TERM-EKO BOX to kompaktowe i nowoczesne kotły z wbudowanym dużym zasobnikiem, spełniający wymogi 5 klasy i Ecodesign. Eko Box To zabudowana jednostka grzewcza z zasobnikiem paliwa umiejscowionym bezpośrednio nad kotłem. Przeznaczony jest on głównie do małych kotłowni.

Kotły wyposażone zostały w wysokiej sprawności wymiennik ciepła o wydłużonym obiegu spalin. Wymiennik jest łatwy w czyszczeniu i eksploatacji. Kotły typu TERM-EKO BOX posiadają także automatyczna zapalarkę paliwa.

Kocioł w standardowym wyposażeniu posiada także:

 • samoczyszczący się palnik pelletowy nowej generacji,

 • sterownik ST 976 obsługujący 4 pompy (np. pompę ładującą bufor, pompę CO, pompę do podłogówki, pompę CWU) oraz siłownik zaworu mieszającego,

 • regulowane stopki montażowe w kotle.

Firma TERM-SYSTEM udziela na powyższy kocioł do 5 lat gwarancji.

Dostępność i ceny produktów w naszym sklepie – kliknij zakładkę SKLEP

Palniki pelletowe serii Comfort stosowane w naszych kotłach to flagowy produkt , o prostej, modułowej budowie. Występują one w zakresie mocy 10 – 35 kW. Urządzenia te stosowane są w naszych kotłach BIO-MIX oraz EKO-BOX.

Niewątpliwie największym atutem tych palników jest mechanizm siłownika liniowego, który oczyszcza palenisko z powstałego żużlu i popiołu.

Palniki na pellet serii Comfort to urządzenia oparte na działaniu ruchomego rusztu. Jest to sprawdzony oraz niezawodny system do czyszczenia palnika ze zgorzeli czy popiołu powstającego w procesie spalania pelletu. System rusztu ruchomego stosujemy od początku działalności z palnikami automatycznymi.

Dzięki zastosowaniu zapalarki ceramicznej wzniecenie ognia odbywa się bardzo szybko, co przekłada się na mniejsze zużycie energii elektrycznej.

KOCIOŁ GAZOWY

NitromiX P24 to nowoczesny, wiszący kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny. Kocioł zapewnia komfortowe ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody przy ekonomicznym zużyciu gazu, jest niezwykle cichy i ma małe rozmiary. Łatwy dostęp do wnętrza kotła i niewielka przestrzeń potrzebna do wykonania czynności serwisowych sprawiają, że wybór miejsca instalacji nie jest ograniczony wymogami serwisowymi.

Niewątpliwie do zalet kotła należą:

 • wysoka sprawność kotła wynosząca 107%

 • ograniczenie zużycia gazu nawet o 30%

 • szeroki zakres modulacji mocy

 • doskonałe parametry przy niższych mocach

 • ciepła woda dostępna w każdej chwili dzięki wydajnemu wymiennikowi ciepła

 • cicha praca

 • sterowanie regulatorem pokojowym

 • prosty montaż i konserwacja

 • łatwa zmiana rodzaju gazu poprzez regulację na poziomie mechanizmu gazowego

 • małe gabaryty kotła, możliwość montażu w małych pomieszczeniach

 • możliwość współpracy z zasobnikiem warstwowym co pozwoli na bardzo duży komfort ciepłej wody użytkowej

Firma TERM-SYSTEM udziela na powyższy kocioł do 3 lat gwarancji.

KOTŁY ZASYPOWE

MAXIMUS – kocioł c.o. spełniający wymagania 5 klasa oraz EcoDesign, na węgiel kamienny z ręcznym podawaniem paliwa. Kocioł przeznaczony do ogrzewania domów jednorodzinnych oraz lokali użytkowych, jak również do wytwarzania ciepłej wody użytkowej spełniający najnowszą normę PN-EN303-5:2021. Maximus dostępny jest o mocach, 12 oraz 20 i 26kW i jest w stanie ogrzać powierzchnię do 350m2.

Firma TERM-SYSTEM udziela na powyższy kocioł do 5 lat gwarancji.