Naczynia przeponowe CWU

Naczynia wzbiorcze - przeponowe do CWU (wody użytkowej)
 
Zalety
Pokrywana galwanicznie flansza jest dostarczana z wewnętrzną częścią wykonaną z polipropylenu przez co możliwe jest jest 
zastosowanie nawet w agresyjnej wodzie. Zbiornik nie posiada żadnych rogów, przez co nie zbierają się osady przy sedymentacji.
 
Dane techniczne
 
Zaciskane lub spawane połówki naczyń ze stali węglowej, tworzywo sztuczne SBR wg. normy DIN 4807-3 są odpowiednie do każdej objętości zbiorników. Naczynia są zewnętrznie pokryte powłoką poliestrowo-epoksydową w technologii proszkowej o wysokiej trwałości przy 100% kontroli jakości.
Dane techniczne - w tabeli poniżej
 
Praca
Membrana gwarantuje że powietrze i woda nie mieszają się eliminując możliwość wypełnienia przez wodę całego systemu, przez stratę powietrza w systemie.
W systemie  gorącej wody, wzrost objętości wody w związku z jej temperaturą jest absorbowany 
przez naczynie przeponowe. Kiedy temperatura wody obniża się, ciśnienie wstępne zbiornika naciska na membranę zmuszając wodę do powrotu do systemu. W systemach C.W.U, kiedy włącza się pompa, woda przechodzi przez membranę używając całej  objętości zbiornika. Kiedy ciśnienie w komorze uzyskuje wartość maksymalnego ciśnienia systemu, pompa przestaje pracować. 
Zbiornik jest wypełniony do jego maksymalnej objętości. Kiedy woda jest znowu potrzebna, ciśnienie po stronie powietrza wepchnie wodę do systemu. W obu zastosowaniach system utrzymuje ciśnienie, pomagając zredukować zużycie energii.
 
Kliknij na www.termsystem.pl i sprawdź nasze ceny, dostępność oraz możliwość dostawy pod drzwi kurierem lub do paczkomatu.

Montaż i serwis

projektowanie

Schematy podłączeń

Schematy podłączeń