Kotły gazowe

Kocioł gazowy NitromiX firmy TERM-SYSTEM to nowoczesny, wiszący kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny. Kocioł zapewnia komfortowe ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody przy ekonomicznym zużyciu gazu, jest niezwykle cichy i ma małe rozmiary. Łatwy dostęp do wnętrza kotła i niewielka przestrzeń potrzebna do wykonania czynności konserwacyjnych sprawiają, że wybór miejsca instalacji nie jest ograniczony wymogami serwisowymi. Kocioł TERM-SYSTEM mam możliwość podgrzewania ciepłej wody użytkowej zarówno z zasobnikiem wody jak i bez zasobnika (bojlera).

Nasze kotły wyróżniają się między innymi:

• wysoka sprawność kotła dzięki technice kondensacyjnej 107 %
• ograniczenie zużycia gazu nawet o 30 %
• szeroki zakres modulacji mocy
• doskonałe parametry przy niższych mocach
• ciepła woda dostępna w każdej chwili dzięki wydajnemu wymiennikowi ciepła
• cicha praca
• sterowanie regulatorem pokojowym
• prosty montaż i konserwacja
• łatwa zmiana rodzaju gazu poprzez regulację na poziomie mechanizmu gazowego
• małe gabaryty kotła, możliwość montażu w małych pomieszczeniach
• możliwość współpracy z zasobnikiem warstwowym co pozwoli na bardzo duży komfort ciepłej wody użytkowe

Co to jest GAZOWY KOCIOŁ KONDENSACYJNY?

Kocioł kondensacyjny, podobnie jak tradycyjny (niekondensacyjny), ogrzewa wodę zasilającą instalację ogrzewania budynku oraz ciepłą wodę użytkową. W tradycyjnych kotłach spaliny wyrzucane do atmosfery mają wysoką temperaturę ok. 100°C. Spaliny o tak wysokiej temperaturze zawierają jeszcze sporą ilość ciepła, które jest bezpowrotnie tracone. Kotły kondensacyjne maksymalnie wykorzystują ciepło ze spalin zanim zostaną one wyrzucone do atmosfery. Maksymalne odebranie ciepła ze spalin możliwe jest dzięki zjawisku kondensacji, które polega na wykropleniu wody zawartej w spalinach. Uzyskuje się wówczas dodatkową ilość ciepła, które można efektywnie wykorzystać obniżając koszty ogrzewania. Uwzględniając efekt kondensacji i najnowocześniejsze rozwiązania techniczne kotz kondensacyjne firmy TERM-SYSTEM będą pracować oszczędniej od tradycyjnych o ok. 15-20%,a w porównaniu ze starymi kotłami będą oszczędniejsze nawet o 30%.

Współpraca kotła gazowego firmy TERM-SYSTEM z zasobnikiem warstwowym (patrz schemat podłączenia załączony poniżej)

Do współpracy z oferowanym przez naszą firmę kotłem dwufunkcyjnym proponujemy odpowiednio zaprojektowany i wykonany zasobnik warstwowy ciepłej wody użytkowej. Przeznaczony jest on do podgrzewania i przechowywania ciepłej wody użytkowej. Pozwala na bardziej efektywne korzystanie z ciepłej wody użytkowej podgrzanej w kotle dwufunkcyjnym i zgromadzonej  w  zasobniku. Znacznie podnosi  komfort korzystania  z  kotła gazowego, ponieważ do natychmiastowej dyspozycji użytkowników jest stosunkowo duża ilość podgrzanej wody. Umożliwia to także zastosowanie cyrkulacji ciepłej wody (cyrkulacja CW to komfortowy układ który daje komfort korzystania z ciepłej wody w sposób natychmiastowy, bez znaczenia w jakiej odległości znajduje się zasobnik). Równocześnie też dzięki warstwowemu układaniu się wody w zasobniku małe pobory wody nie uruchamiają kotła co wydłuża jego żywotność i pozwala zaoszczędzić gaz.

Zasobnik ten pełni rolę bufora ładowanego ciepłą wodą użytkową od góry, która nie miesza się z wodą zimną zalegającą dolne partie zbiornika. Ponieważ pobór wody ciepłej również odbywa się od góry zbiornika, czas oczekiwania na ciepłą wodę użytkową jest bardzo krótki i nie trzeba czekać aż cała zawartość zbiornika zostanie nagrzana. Zastosowanie wydajnej 3-stopniowej pompy obiegowej o regulowanej wydajności, pozwala użyć zasobnik do kotłów dwufunkcyjnych o różnej mocy, bez obawy o ich wyłączanie się z powodu przegrzewania wody podczas ładowania zasobnika.

Zapewniamy Państwu profesjonalne doradztwo w sprawie doboru urządzenia, potrzebny projekt instalacji gazowej wraz z uzgodnieniami w odpowiednich urzędach, a także montaż urządzeń gazowych i ich serwis. Zapraszamy do współpracy.

Kliknij na www.termsystem.pl i sprawdź nasze ceny, dostępność oraz możliwość dostawy pod drzwi kurierem lub do paczkomatu.

Zobacz rysunki z dodatkowymi informacjami na temat kotłów gazowych TERM-SYSTEM:

Montaż i serwis

projektowanie

Schematy podłączeń

Schematy podłączeń